Futboll Sport

Rudi Vata i sygjeron lojtar Cëlltikut: E kam parë në ndeshjen e Kombëtares Shqiptare, ka të ardhme

Agjenti i njohur shkodran, Rudi Vata ka këshilluar skuadrën e Cëlltikut që të gjejë një zëvendësues për ish-lojtarin Virgil van Dijk, që është larguar kohë më parë.

Vata ka sygjeruar që Cëlltiku të investojë në atë pozicion, pasi van Dijk kishte një rol shumë të rëndësishëm te ekipi.

“van Dijk ishte një lojtar shumë i mirë që kryente shumë funksione te Cëlltiku. Është lojtari që i mungon ekipit në këtë moment”, ka thënë Vata për “dailyrecord.co.uk”.

Shkodrani gjithashtu ka komplimentuar dhe lojtarin Ajer, për të cilin tha se ka të ardhme, pasi e kishte parë në ndeshjen kundër Shqipërisë.

“Ajer është një lojtar me të ardhme, e pashë në ndeshjen e Norvegjisë me Shqipërinë, bëri një paraqitje shumë të mirë.”

 

Related posts

PO BËHET VIRALE/ Vidal hidhëron tifozët “Zikaltër”, tek Inter me tatuazhin e Juventus në lëkurë

Delo.autor

PAS ZYRTARIZIMIT TË GRIEZMANN/ Ja 10 blerjet më të shtrenjta në histori tek Barcelona

Delo.autor

David Suazo do të jetë trajner i ri te Brescia

Sadik.Autor

Leave a Comment