Futboll Premier League Sport

Spikati me Porton, sa shumë pretendentë për Moussa Marega

Sulmuesi i Portos, Moussa Marega është kthyer në qendër të dëshirave të shumë skuadrave europiane. 27-veçari nga Mali spikati gjatë sezonit të fundit, gjatë të cilit arriti të shënonte 23 gola, duke ndihmuar ekipin e tij të shpallet kampion i Portugalisë.

Përveç Evertonit, West Hamit dhe Schalkes, së fundmi për sulmuesin gjigant janë futur në garë edhe ekipet londineze Chelsea dhe Tottenham. Marega ka një klauzolë lirimi prej 40 milionë eurosh me Porton.

Related posts

SYNON SUKSES NË CHAMPIONS LEAGUE/ Neymar beson: Ky është viti më i mirë për ne…

Delo.autor

RUSI 2018/ Nigeri-Argjentinë, ndeshja për “jeta a vdekje” e Messi-t

Sadik.Autor

SENSUALE DHE BOMBASTIKE/ Sussana çmend fansat me foto NUDO (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment