Futboll Premier League Sport

Ndodh edhe kështu/ Mohamed Salah kërkon ndihmën e policisë për t’u larguar nga…

Në një skenë të çuditshme, qindra tifozë egjiptianë u mblodhën rreth shtëpisë së yllit të tyre, Mohamed Salah, i cili luan për Liverpool dhe kombëtaren e Egjiptit. Ai ishte duke shijuar qëndrimin në vendin e tij të lindjes, pas kthimit nga Rusia.

Ajo që çoi në këtë skenë është fakti se një i panjohur ka postuar fjalimin e Salah në kryeqytetin egjiptian, në mediat sociale. Pasi ky fjalim u botua, tifozët e Salah shkuan shpejt në shtëpinë e tij për të bërë fotografi me yllin e tyre, por kjo shkaktoi një bllokim të konsiderueshëm të trafikut në zonën përreth.

Nga ana e saj, policia egjiptiane u angazhua për të mbrojtur shtëpinë e futbollistit dhe për të parandaluar çdo shqetësim, që mund të ndikonte tek ai, derisa mundi të largohej me familjen e tij për të shkuar diku tjetër. Natyrisht, Salah u ndal vetëm disa minuta për të bërë fotografit me tifozët dhe nënshkruar autografe.

Vlen të përmendet fakti se Salah shënoi dy gola në dy ndeshje, ku ai mori pjesë në Kupën e Botës në Rusi, dy gola që nuk e ndihmuan shumë ekipin afrikan për t’u kualifikuar në grup.

Related posts

SENSIBILIZIMI PËR NDOTJEN E MJEDISIT/ Futbollistët “hanë” qese plastike për të shpëtuar planetin

Isa.Autor

Casillas e injoron keq: Të flasim për të pas 6 vitesh, më duket absurde

Isa.Autor

SUPERKUPA E ITALISË/ Mesfushori Lulic ndëshkon Juventus me një goditje “fluturimthi”, ja goli (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment