Futboll Sport

Tre futbollistë anglezë përfundojnë në pranga…

Tre futbollistë anglezë kanë përfunduar në pranga sepse konsiderohen si fajtor për përdhunimin e një adoleshenteje në Ibiza.

Karlan Ahearne-Grant dhe Reeco Hackett Fairchild ishin të parët që përfunduan në pranga, ndërsa më pas atyre iu shtua një futbollist i tretë, i cili ende mbetet i paidentifikuar.

Të tre lojtarët janë pjesë e Charlton dhe gjykata mori masën e burgut pa afat.

Ngjarja ndodhi në një hotel të Ibiza, ditën e hënë, dhe futbollistët përdhunuan minorenen, pasi kjo e fundit refuzoi marrëdhëniet seksuale. Një 19-vjeçar, shok i vajzës, ka qenë ai që ka mbështetur denoncimin.

Tre lojtarët e Charlton rrezikojnë edhe burgun dhe ekstradimin në Angli.

Related posts

Guardiola: Vështirë të gjesh lojtar më të mirë se Iniesta

Sadik.Autor

POLEMIKAT PËR BILETAT/ Zaneti tifozëve të Interit: Ju duam në stadium kundër Milanit!

Delo.autor

E ARDHMJA MBETET MISTER/ Pogba e ka vendosur, garë me tre protagonistë për francezin

Delo.autor

Leave a Comment