Uruguai e Egjipti e mbyllin “në paqe” pjesën e parë

Në ditën e parë të Botërorit, Rusia ka marrë një fitore të thellë kundër Arabisë Saudite dhe Cheryshev ka realizuar edhe një gol që do të jetë një nga kandidatët për më të bukurin e Botërorit.

Dita e dytë ka filluar me Egjipt-Uruguai, e mbyllur 0-0 në pjesën e parë. Gjithsesi, momentet kyçe nuk kanë munguar, teksa në 45 minutat e para të këtij takimi kanë ardhur simulimi i parë qesahark i Kupës së Botës dhe gafa e parë.

Në fillim ka qenë lojtari i Egjiptit, Abdallah Said, i cili është rrëzuar pa asnjë arsye, i paprekur nga kundërshtari, me arbitrin që e ka paralajmëruar të mos e bëjë më një gjë të tillë.

Më pas ka ardhur edhe gafa, që ka patur për autor yllin e Barcelona-s, Luis Suarez, i cili ka humbur një rast të pastër me portën e boshatisur.