Futboll Sport

Vendi i parë në Grupin B, Spanja shmangu 15 Kupa Bote

Vendi i parë në Grupin B ka bërë që Spanja të mos jetë në anën më të vështirë të rrugëtimit për në finale. Gazeta spanjolle “AS” shkruan se kombëtarja e tyre shmangu 15 Kupa Bote, edhe pse ende nuk janë zyrtarizuar renditjet në grupet e tjera.

Por deri tani, Brazili 5, Gjermania 4, Uruguai 2, Argjentina 2 (nëse kualifikohet), Franca 1 dhe Anglia 1 (nëse del e para në grup). Diçka që mund t’i ndihmojë në këto momente jo shumë të mira.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Genoa-Milan, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 1-0

Delo.autor

PARA NDESHJES NDAJ UDINESES/ Gattuso “përmbys” skemat e Milanit, por dëmtimi i një titullari i…

Delo.autor

Zidane merr dy lajme të shkëlqyera para sfidës me PSG-në

Q.Autor

Leave a Comment