Futboll Sport

Akord me Teutën, mbrojtësi i Partizanit drejt “djemve të detit”

Mbrojtësi i Partizanit, Sodiq Atanda, duket se do të largohet nga ekipi i kuq. Nigeriani ka një akord me klubin e Teutës, dhe është shumë pranë “djemve të detit”.

24-vjeçari është pjesë e kampionatit shqiptar, që nga viti 2013, teksa për dy sezone ka luajtur tek ekipi i Apolonisë, ndërsa që nga viti 2015 është pjesë e klubit të Partizanit.

Pas tre sezonesh aty, Atanda pas performancave jo aq të mira edicionin e kaluar, duket se do të largohet.

Related posts

CHAMPIONS NË TË ARDHMEN/ Kampionatet e Europës ndryshojnë për Azinë dhe SHBA-në

Delo.autor

ICARDI DREJT LARGIMIT NGA INTERI/ Ja TRE emrat e mundshëm për SULMIN e “Zikaltërve”

Delo.autor

ÇFARË PO NDODH? Kampionati Shqiptar i Futbollit në kaos. Ultimatumi…

bora.autor

Leave a Comment