Futboll La Liga Sport

Barcelona konfirmon zyrtarisht transferimin e brazilianit Malcom (VIDEO)

Ashtu siç edhe u përfol “rrëmbimi” i Malkomit nga Barcelona përfundoi me sukses. Lojtari ishte nisur dje për të shkuar në Romë dhe për të firmosur kontratën me klubin italian por kërkesa e katalanasve duket se e ka joshur.

Bëhet fjalë për një transferim prej 50 milionë eurosh dhe Barcelona ka gati një kontratë 5-vjeçare me një klauzolë largimi prej 400 milionë eurosh. Kështu Malkom bëhet përforcimi i dytë i Barcelonës pas nënshkrimin me Klement Lenglet nga Sevija.

Related posts

Tjetër dështim për Inter, objektivi zikaltër zyrtarizon transferimin

Q.Autor

ËSHTË OBJEKTIVI KRYESOR I JANARIT/ Chelsea nis sulmin për të marrë “Bomberin” e Bundesligas…

Delo.autor

Liverpool interesohet për mesfushorin e Real Madrid…

Q.Autor

Leave a Comment