Brazili eleminon Meksikën/ Neymar e dërgon “selesaon” në çerekfinalet e “Rusi 2018” (VIDEO)

Brazili ka respektuar pritshmëritë duke eleminuar Meksikën. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tite e frymzuar nga një Neymar spektakolar ka mundur amerikano qendrorët me rezultatin e pastës 2-0. Protagonisti kryesor për 5 herë kampionët e botës bëhet Nejmar që shënoi një gol dhe dha një asis.

Pjesa e parë e sfidës u mbyll me rrjeta të parekura edhe pse rastet për të dyja skuadrat nuk mundguan. Në pjesën e dytë Brazili është më një marsh më tëpër dhë si pasojë kalon në avantazh fillimisht në minutën e 50 me Neymar. Një aksion i rrjedhshëm që finalizohet me gol.

Me kalimine minutave skuadra e Tites u bë më atraktive dhe dyfishojë rezultatin në minutën e 91 me sulmuesin Firmino.Me këtë rezultat brazili kalon për më tej, ndërsa Meksika i thotë lamtumirë këtij kompeticioni.

Përgatiti: AlpeNews.al