Futboll Sport

Cristiano Ronaldo tërheq këmbën “zvarrë”, një tjetër “yll” madrilen drejt Italisë

Skuadra e Real Madrid po përjeton një momente aspak të mirë, sepse drejt largimit është një prej lojtarëve më të mirë të të gjitha kohërave, Cristiano Ronaldo, i cili po shkon drejt Juventus-it.

Në fakt skuadrat italiane po mundohen të përfitojnë sa më shumë te kampionët e Europës dhe një tjetër “yll” është Karim Benzema. Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për skuadrën e Napoli-n që është e interesuar për francezin.

Jo më kot, sepse trajneri i nënkampionëve të Italisë është Carlo Ançelotti, i cili gjatë kohës në Madrid njihet për një marrëdhënie shumë të mirë me sulmuesin. Ende nuk ka një ofertë zyrtare, por duhet të presim reagimin e skuadrës spanjolle, nëse pas triumfeve në vitet e fundit në Spanjë dhe sidomos në Europë, mbetet për t’u parë nëse do të lejojë që të largohen disa nga lojtarët më kryesor të ekipit mbretëror.

Related posts

Predrag Mijatovic: Dybala nuk i duhet Real-it, por Juventus…

Sadik.Autor

MIQËSORJA/ BALE dhe RAMSEY grumbullohen për ndeshjen me Shqipërinë, Gigs kërkon vetëm fitoren

Isa.Autor

KOMISIONI I DISIPLINËS me “dorë të hekurt”, dënohen dy djemtë e presidentëve, ultimatum për klubin e TIRANËS

Isa.Autor

Leave a Comment