Futboll Sport

DEBUTIMI ME PSG/ Buffon befason me numrin e zgjedhur kundër Bayernit

Në ndeshjen e luajtur mes PSG dhe Bayern në International Champions Cup, e fituar 3-1 nga bavarezët, Gianluigi Buffon ka mbajtur fanellën me numrin 30.

Arsyeja? Numri 1 mbahet akoma nga gjermani Kevin Trapp, që vitin e kaluar ka qenë zëvendësi i Areola-s, kampion i botës me Francën.

Related posts

BUNDESLIGA/ Besnikëri dhe ulje rroge, ylli i Gjermanisë nuk e tradhton ekipin edhe pas rënies nga kategoria

Sadik.Autor

LIVE/ Napoli-Inter, Icardi ngushton diferencën për “Zikaltërit”

Delo.autor

Guri nuk di të ndalet, çon Kukësin në barazim në dhomat e zhveshjes

Q.Autor

Leave a Comment