Minutë pas minute/ Mbyllen 120′ në barazim 1-1, Spanja dhe Rusia i drejtohen penalltive (VIDEO)

Spanja dhe Rusia përplasen me njëra tjetrën për të dueluar sa i takon objektivit për të mberritur në çerekfinbalet e Kupës së Botës.

Iberikët nisen favorit dhe do të mundohen të mos zhgënjejnë përballë organizatorëve të turneut të cilët ka një bilanc pozitiv me iberikët.

1′-Nis takimi

11- GOL  Goditje dënimi dhe Sergio Ramos përfiton në zonë duke detyruar mbrojtësin Sergei Ignashevic të shkaktojë autogol

36- Rusia i shkon pranë barazimit të rezultatit me mesfushorin Golovin

40-Rusia fiton një penallti pasi Gerard Pike prek topin me dorë. Nga pika e bardhë sulmuesi Dzuba tregohet i saktë duke barazuar shifart në 1-1.

46′- Nis pjesa e dytë

48- Spanja rrezikon me Jordi Albën

50- Sërisht iberikët në sulm por Diego Costa nuk tregohet i saktë me kokë

60- Çerçesov bën zëvëndësimin e parë, largohet Samedov në fushë Cerinshev

65- Rusia bën lëvizjen e dytë, Smolov zë vendin e Dzubas, autorin e golit për organizatorët

67- Trajneri spanjoll, Hierro aktivizon në lojë Iniestën i cili zëvëndëson David Silvën

70- Hierro bën lëvizjen e dytë, del nga loja Nacho në vend të tij inkuadrohet Carvajal

80- Spanja mundohet të freskojë sulmin duke Aktivizuar Iago Aspas në vend të Diego Costas

85- Inista provon nga distanca duke i shkuar pranë avantazhit por akinfejev bën mrekullinë

94′– Mbyllet koha e rregull me Spanjës dhe Rusisë në barazim 1-1, duke i detyruar skuadrat të shkojnë në shtesë. Do të jenë 2 nga 15′ minuata nëqoftëse nuk do të ketë sërisht fitues ekipet do të mësojnë fatin e tyre përmes penalltive.

90′-Nis shtesa e parë e parë

100′-Asensio tenton nga distanca port tentativa e spanjollit është qendrore për portierin Ankifejev

105′- Mbyllet shtesa e parë prej 15 minutash dhe skuadrat vijojnë të mbrohen mjaftë mirë duke mos u interesuar shumë nga sulmi. Ndërkohë vijon rezultati 1-1. Pas pak do të luhen edhe 15 minuat e dyta dhe nëse nuk do të kemi ndryshim rezultati ekipet do ti drejtohen penalltive për të mësuar çerekfinalisten e tretë në Kupën e Botës “Rusi 2018”.

106′-Nis shtesa e dytë prej 15′

108′- Spanja shumë pranë avantazhit me Rodrigon por portieri Ankifejev tregohet vendimtar

120′- Mbyllen edhe shtesat ekstra prej 30 minutash dhe skuadrat nuk mundën të gjenin golin duke u ndarë në barazim 1-1. Tani do të jenë penalltitë ato që do të përçaktojnë se kush do të shkojë në çerekfinale, Spanja apo Rusia.