Futboll Premier League Sport

E BUJSHME/ Sulmuesi argjentinas arrin marrëveshjen me Chelsean

Gonzalo Higuain raportohet të ketë arritur marrëveshjen me Chelsea-n por kërkon një rrogë të lartë dhe një bonus nga Juventus. Sulmuesi pritet të ulet në stol pas ardhjes së Cristiano Ronaldo-s nga Real madrid dhe Chelsea është i vetmi klub që është afruar me një ofertë.

Gjithsesi, transferimi i Higuain në Stamford Bridge varet jashtë mase nga Maurizio Sarri, i cili pritet të jetë pasardhësi i Antonio Conte-s.

Mes klubeve është arritur akordi i plotë por Chelsea po pret të zgjidhë situatën e trajnerit përpara se të finalizojë blerjen e argjentinasit.

Higuain pritet të kërkojë një rrogë të paktën 7 mln euro neto në sezon, e cila mesa duket nuk i pëlqen Chelsea-t.

Related posts

Ronaldo vendos një tjetër rekord në Champions

Sadik.Autor

Arsyeja pse Dani Alves ndryshoi numrin e fanellës

Isa.Autor

REAGON Skënderbeu: Partizani mbrohet nga politika, “demat” shkaktojnë gjithmonë…

Isa.Autor

Leave a Comment