Cudirat e Boterorit Futboll Sport

E HABITSHME/ Rakitic luajti i sëmurë kundër Anglisë, ja nga se vuante “ylli” kroat

Dëshira e madhe për të arritur diçka me kombëtaren e tij, e shtyu Ivan Rakitiç të luante i sëmurë ndaj Anglisë.

Mesfushori i Kroacisë, një natë para ndeshjes kishte temperaturë deri në 39 gradw, por as kjo nuk e ndaloi që të luante për 120 minuta në gjysmëfinalen ndaj Anglisë, që kroatët e fituan me rezultatin 2-1.

“Një natë para ndeshjes kisha temperaturë, gati 39 (gradë)”, deklaroi Rakitic. “Isha i shtrirë në krevat duke kërkuar ta gjeja forcën për të luajtur dhe kjo ia vlejti.

Në finale do të luaja edhe me një këmbë nëse është e nevojshme”.

Related posts

DIKUR ISHTE RIVAL ME RONALDON/ Ja trajneri që Juventusi dëshiron në stol

Delo.autor

Perez humbet durimin, nis tratativat për Icardin

Q.Autor

Starova: Partizani “i futi në xhep” lojtarët e Kukësit. Ekipi i Cungut është më dobët se…

Isa.Autor

Leave a Comment