Futboll Premier League Sport

E KËRKON CHELSEA/ Leicester merr vendimin për portierin Kasper Schmeichel

Leicester City njihet si klub që nuk i lëshon aspak lehtë futbollistët kryesorë. Mjafton të kujtojmë faktin që Jamie Vardy luan ende për “Foxes”, ndërsa Riyad Mahrez pas dy vitesh duke kërkuar të largohet, më në fund u shit te Manchester City.

Leicesteri po vepron njësoj edhe me dy yjet e skuadrës, Kasper Schmeichel dhe Harry Maguire.“Mirror” raporton që Leicesteri ka vendosur ta mbajë Schmeichelin në ekip, pavarësisht ofertave që kanë ardhur për të.

Rezistencë po bëhet edhe për Maguiren, i cili kërkohet nga Real Madrid dhe Manchester United.

Related posts

KORONAVIRUSI/ Dorëzohet edhe Afrika, ky është shteti i parë që pezullon futbollin!

Delo.autor

KUPA E SHQIPËRISË/ Bylisi eliminon Laçin, Kukësi dhe Skënderbeun nuk falin. Feston Apolonia

Delo.autor

E BUJSHME/ Ky është objektivi numër një i Zidane tek Manchester United

Isa.Autor

Leave a Comment