Futboll Premier League Sport

E KËRKUAN MILANI DHE ARSENALI/ Talenti gjerman pranë klubit anglez…

Max Meyer më në fund e ka gjetur një klub për të luajtur sezonin e ri. Ai është pranë transferimit te anglezët e Crystal Palace, siç raporton The Guardian.

Sipas Bild, ka pasur kontakte mes dy klubeve dhe pritet që ai t’i kushtojë 500.000 euro Palace. Meyer shtë përfolur për një kalim në shumë klube të rëndësishme euripiane këtë sezon, por kërkesat financiare të lojtarët kanë qenë tepër të larta.

Ai kërkon 5.5 mln euro në sezon, një shifër e lartë për një 22-vjeçar. Por klubet e kamur anglezë mesa duket nuk e kanë problem këtë shifër dhe mesa duket lojtari ka gjetur atë që kërkonte.

Related posts

MAHNITI BOTËN E FUTBOLLIT NË “CAMP NOU”/ Lojtari feston si i çmendur dhe bën gjestin ofendues (VIDEO)

Delo.autor

HABIT/ Setien: E shikoj veten tek Barcelona sezonin tjetër, meritat për La Ligan t’i shkojnë…

Delo.autor

Real Madridi kërkon GOLA/ Eden Hazard garanton më shumë se Isco-Asensio

Isa.Autor

Leave a Comment