Futboll Seria A Sport

EA Sports shfaq pamjen e parë të Ronaldos me fanellën e Juventus (FOTO)

Përveç Kupës së Botës, nuk ka pasur asnjë histori më të madhe vere se kalimi i Cristiano Ronaldo-s tek Juventus. Por transferimi i portugezit do t’i ketë shkaktuar jo pak dhimbje koke EA SPorts duke ditur që ai është në kopertinën e FIFA 19.

Por fatmirësisht, FIFA ka pasur aq kohë sa për ta rregulluar me fanellën e re dhe për ta shfaqur në mënyrë dixhitale në FIFA 19 bashkë me shokët e ekipit.

Ai shfaqet përkrah Giorgio Chiellini, Douglas Costa, Paulo Dybala dhe Emre Can që sapo i është bashkuar klubit italian nga Liverpool.

Nëse Ronaldo do të mbajë aftësinë e përgjithshme 94 te FIFA, ai do të jetë lojtari më i mirë i kampionatit italian në 13 vitet e fundit.

Fatmirësisht nuk do të presim shumë për të luajtur Ronaldo-n tek Juventus, pasi pritet që versioni demo i FIFA 19 të dalë në treg shumë shpejtë.

Related posts

KAMPIONI I TREFISHTË I EUROËS/ PESHNGRITËSI Briken Calja shpallet “Qytetar Nderi” (FOTO)

Isa.Autor

Lacazette shënon golin e dytë për Arsenalin

Sadik.Autor

KORONAVIRUSI/ Pezullime dhe shtyrje garash, ja plani emergjent i UEFA-s

Delo.autor

Leave a Comment