Futboll Sport

Eleminimi nga Belgjika/ Televizioni gjerman tallet keq me Brazilin (FOTO)

Më 27 qershor mori fund aventura e Gjermanisë në Kampionatin Botëror, Rusia 2018.

Kampioni i Botës dështoi kundër Koresë së Jugut në sfidën venditmare dhe ky eliminim nxiti median braziliane Fox Sports Brasil që të publikojë një postim në Twitter në formë tallje për Gjermaninë.

Dhe, pas eliminimit të Brazilit mbrëmjen e kaluar në çerekfinale prej Belgjikës, pasoi tallja nga televizioni publik gjerman, ZDF.

“Ngjyrat tona nuk janë një gjë për ju, apo jo”, u shpreh në këtë tallje televizioni publik gjerman, duke ju referuar ngjyrave të flamurit të Belgjikës, që janë të njëjta si të Gjermanisë.

Related posts

SHKËMBIM “KOKË MË KOKË”/ “Djajtë e Kuq” dhe Interi nisin bisedimet për dy sulmuesit

Delo.autor

DISFATA NË DERBI NDAJ REAL MADRID/ Simeone: Humbja pritej, ne e kishim shumë të vështirë për të kapur ritmin…

Delo.autor

PLANET E MERKATOS JANË MIRATUAR/ Interi s’do presë Icardin, gati firma me 4 lojtarë

Delo.autor

Leave a Comment