Futboll Sport

Falcao “shpërthen” ASHPËR: Ja çfarë na bëri gjyqtari gjatë ndeshjes kundër Anglisë

Radamel Falcao ka reaguar ashpër pas eliminimit të Kolumbisë nga Kupa e Botës. Falcao tha se gjyqtari i ndeshjes, Mark Geiger, ndihmoi Anglinë për tu kualifikuar në çerekfinale.

“Ishte e qartë që gjyqtari amerikan me disa vendime ndihmonte Anglinë. Në ndërhyrjet që ishin 50-50, pra të barabarta, ai gjithmonë merrte vendime në favor të Anglisë”, deklaroi Falcao.

“Ai nuk pati kritere të njëjta për të dy skuadrat. Kur ishte në dyshim, gjithmonë vendoste pro Anglisë”, vijoi ai.

“Është e turpshme që jo të ndodh në raundin e 16-ës në Kupën e Botës. Nuk kam fjalë”, përfundoi akuzat Falcao.

Related posts

NUK IA DEL NË TRANSFERTË/ Dyshja Sarr-Deeney mposht Manchester United

Delo.autor

NGA CIGARJA TEK POLITIKA/ Ja “alfabeti” i trajnerit Maurizio Sarri

Delo.autor

United dhe City, “presion” Juves për Dybalan dhe Chiellinin

Q.Autor

Leave a Comment