Futboll Seria A Sport

Kroacia në finale, mesfushori i qendron “besnik” Interit

Skuadra e Interit ka filluar nga puna për sezonin e ardhshëm, por në të njëjtën kohë trajneri Luçiano Spalletti nuk e ka të gjithë skuadrën në dispozicion, sepse mungojnë edhe disa lojtarë të tjerë, sikurse Perisiç dhe Brozoviç, të cilët nesër do të luajnë në finalen e Kupës së Botës.

Në një prononcim për mediat nga Rusia, Brozoviç i ka qendruar besnik skuadrës së tij, Inter-it, duke thënë se mund të rinovojë kontratën dhe se në Milano ndihet shumë mirë.

Mediat italiane raportojnë që nëse palët arrijnë të rinovojnë kontratën, atëherë klauzola e largimit do të jetë 50 milion euro.

 

Related posts

VIDEO/ Kristiano Ronaldo e bën rrugë, një tjetër “vepër arti” para derbit me Atletikon

Sadik.Autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Manchester City nuk di të ndalet, Foden ndëshkon Sporting (VIDEO)

Delo.autor

MESFUSHORI PAQUETA MORI KARTON TË VERDHË PËR NJË DRIBLIM/ Neymar: Po i vjen fundi “Joga Bonito” (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment