• Home
  • Futboll
  • Kroacia në finale, shikoni festën e “çmendur” në Zagreb
Futboll Sport

Kroacia në finale, shikoni festën e “çmendur” në Zagreb

Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës. Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 1-2, falë golave të Perisiç dhe Manxukiç.

Ndërkohë që më parë për Anglinë kishte shënuar Tripier. Pas këtij kualifikimi një festë madhështore ka shpërthyer në Zagreb. Për më tepër shikoni pamjet.

Croatia Beats England, Moves on to World Cup Final

We're in Zagreb, Croatia as fans celebrate Croatia's win over England, moving on to the World Cup 2018 final against France. https://abcn.ws/2N5wTbA

Posted by ABC News on Wednesday, July 11, 2018

Related posts

Donte të qëllonte Zidanin pse aktivizoi djalin titullar, portieri i Realit: Ja si qëndron e vërteta

Sadik.Autor

Parashikimi/ 4 ndeshje për sot. Ja skedina që mund tu bëjnë me para

Q.Autor

DERBI INTER-MILAN/ Spalletti dhe Gattuso projektojnë formacionet E FRIKSHËM

Isa.Autor

Leave a Comment