Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës. Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 1-2, falë golave të Perisiç dhe Manxukiç.

Ndërkohë që më parë për Anglinë kishte shënuar Tripier. Pas këtij kualifikimi një festë madhështore ka shpërthyer në Zagreb. Për më tepër shikoni pamjet.

Croatia Beats England, Moves on to World Cup Final

We're in Zagreb, Croatia as fans celebrate Croatia's win over England, moving on to the World Cup 2018 final against France. https://abcn.ws/2N5wTbA

Gepostet von ABC News am Mittwoch, 11. Juli 2018