Futboll Sport

Leicester refuzon të shesë Maguire, Manchester United synon mbrojtësin e Barcelonës

Manchester United po konsideron alternativat në rast se nuk realizohet blerja e Harry Maguire, për të cilin Leicester ka kërkuar jo pak, por plot £65milionë, si yll i mbrojtjes së përfaqësueses së Anglisë. Në këto kushte, “Special One” mund të përqendrohet tashmë te mbrojtësi i Barcelonës, Yerry Mina, i cili gjatë Kupës së Botës “Rusi 2018” shënoi dy herë për përfaqësuesen e tij, Kolumbinë, madje një gol kundër Anglisë së Maguire. Në të vërtetë, deri më tani ishte Everton i përfolur për interesimin ndaj 23-vjeçarit të Barças që ka hasur vështirësi të përshtatet dhe të gjejë hapësira në “Nou Camp”, që nga transferimi në janar.

Mina është aktivizuar vetëm në 6 ndeshje me Barcelona, por rikonfirmoi talentin e tij gjatë Kupës së Botës, kur udhëhoqi Kolumbinë përtej fazës së grupeve. Ai shënoi në fitoren 3-0 ndaj Polonisë, përpara se të regjistronte atë gol barazimi që çoi ndeshjen ndaj Anglisë deri në fazën e penalltive. United deri tani ka bërë një përqasje për mbrojtësin e Anglisë, Maguire por Leicester nuk kanë pse shesin dhe as nuk kanë dëshirë të lejojnë Maguaire të ndjekë rrugën e Riyad Mahrez jashtë klubit këtë merkato vere. Vetë Maguire mbetet i bindur se do të transferohet në “Old Trafford”, por kohë nuk është në favor të United që duhet ta realizojë transaksionin përpara mbylljes së merkatos.

Related posts

STARTI ZHGËNJYES I KAMPIONATIT/ Klubi i Serisë A mendon për trajner të ri. Në pole Sarri dhe Spaleti

Delo.autor

ËSHTË DUKE KËRKUAR NJË SFIDË TË RE/ Trajneri Allegri: Do të kthehem në shtator, asnjë kontakt me…

Delo.autor

Sarri do t’ua thotë në sy të dyve: Hazard dhe Courtois nuk shiten…

Sadik.Autor

Leave a Comment