Futboll Sport

Luca Modric elozhe për Mandzukic para finales së madhe kundër Francës

Luka Modric ka lavdëruar sulmuesin e Juventusit Mario Mandzukic para finales së sotme të Kampionatit Botëror.

Modrici dhe Mandzukici do të synojnë që ta fitojnë Botërorin e parë për Kroacinë ku do të përballen me favoritët e finales, Francën, në Moskë.

“Ai është shumë i rëndësishëm për ne për shkak të karakterit dhe dëshirës së tij për të luftuar”, tha Modric.

“Ai i motivon të gjithë bashkëlojtarët me sjelljet e tij. Ne jemi shumë të lumtur që goli i shënuar nga ai na dërgoi në finale”. “Shpresojmë se e njëjta gjë do të ndodhë edhe në finale”.

Related posts

Murinjo riformaton skuadrën, shkëmbim portierësh tek Manchester United

Isa.Autor

ËSHTË ZYRTARE/ Grezda largohet nga grumbullimi, Reja thërret një tjetër lojtar

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Brescia-Juventus Rezultati 1-2

Delo.autor

Leave a Comment