Futboll Sport

Marcelo zbulon shkakun e humbjes dhe eliminimit të Brazilit

Ëndrra më e keqe për tifozët brazilianë u konfirmua, pasi 5 herë kampionët e botës tashmë janë kthyer në shtëpi. Rezultati i këtij Botërori është më i keq se ai i 4 viteve më parë edhe pse Brazili i këtij viti ishte pretendenti kryesor për të fituar Kupën e Botës. Kombëtarja e Belgjikës fitoi 2-1 ndaj “Selecao”, duke avancuar më tej. “Është vërtet e dhimshme të eliminohesh në këtë mënyrë. Ka qenë një natë e tmerrshme, nuk arrij ta shpjegoj këtë humbje. Ne ishim superiorë në fushë dhe nuk e kuptoj këtë rezultat, pse nuk erdhi fitorja. Por ndosh shpesh që futbolli është i padrejtë “, tha Marcelo.

Më tej, mbrojtësi brazilian shton: “Belgjika luajti vetëm 15 minuta në mënyrë të shkëlqyer, realizoi dy gola dhe fitoi. Ndërsa ne e patëm kontrollin e lojës që në fund të pjesës së parë dhe gjatë gjithë pjesës së dytë. Patëm shumë raste shënimi, por Courtois bëri mrekullinë në disa raste. Mendoj se portieri i Belgjikës ishte lojtari më i mirë, pasi priti shumë gola të sigurtë. Por ky është futbolli, kush shënon më shumë fiton. Të gjithë në luftuam fort si skuadër dhe jemi të zhgënjyer për humbjen, pasi të gjithë e donim këtë finale”, u shpreh Marcelo.

Related posts

Atletico Madridit nuk ndalet, fiton 1-0 ndaj Alaves

Sadik.Autor

JUVENTUS LUAN NË PRITJE/ Ja dy sulmuesit që lakmohen në merkaton e janarit…

Delo.autor

Chelsea rivalizon Arsenalin, pyet Realin për çmimin e Benzemas

Q.Autor

Leave a Comment