Futboll Sport

Mbaroi Kupa e Botës/ Ja 6 çastet më të paharrueshme që regjistroi ky Botëror

Kupa e Botës përfundoi duke lënë pas kujtime dhe momente të jashtëzakonshme por pa harruar dhe polemikat për VAR-in, etj. Ndoshta ky nuk ishte kompeticioni ku superfuqitë do të merrnin vëmendjen e të gjithë botës, por ky botëror provoi sërish se Kupës së Botës nuk i mungojnë asnjëherë shkëlqimi.

Ronaldo që barazon i vetëm Spanjën, koreanët që skualifikuan Gjermaninë etj janë disa prej momenteve të rrënjosura thellë në këtë event, të gjitha janë të shkëputura nga brenda stadiumeve.

Por 6 momentet më marramendëse që kanë ndodhur jashtë stadiumeve ruse janë:

1.Krenaria panameze ( debutimi i Panamasë në kampionatin botëror të Rusisë)

2.Tifozi i paralizuar egjiptian që e ngritën në qiell

3.Mirësjellja dhe respekti japonez

4.Fansat meksikanë ngrenë në ajër koreanojugorin

5.Anglezët bëjnë para kohe tatuazhin me Kupën e Botës

6.Festa unike e kroatëve para finales me Francën

Related posts

Lumë golash në Korçë, Rezi rihap takimin (Video)

Sadik.Autor

DEKLARATA NË PRAG TË ÇEREKFINALES SË CHAMPIONS/ Ish-lojtarit i Realit: Në këtë sezon do të fitojmë…

Delo.autor

“DËGJOJ KËNGËN “KUQEZI” PËRPARA NDESHJEVE”/ Vojvoda i befason të gjithë: Ju tregoj skuadrën dhe lojtarin e preferuar

Delo.autor

Leave a Comment