Futboll Sport

MERR FUND PRITJA/ FIFA zbulon golin më SPEKTAKOLAR në Kupës së Botës (VIDEO)

Kupa e Botës në Rusi ka kënaqur tifozët me 169 gola në 64 ndeshje – dhe shikuesit rreth e qark botës kanë zgjedhur golin e Benjamin Pavard si më të bukurin e turneut.

Gjatë një votimi online, mbi tre milionë përdorues kanë dhënë votën e tyre, dhe goli fantastik i Pavard me të jashtme nga distanca ndaj Argjentinës është votuar si “Hyundai Goal of the Tournament”.

Goli i përzgjedhur nga përdoruesit e FIFA.com ishte ai i barazimit ndaj Argjentinës në 1/8-at e Botërorit. Franca eventualisht e ka fituar 4-3 ndeshjen në Kazan ndaj Messit me shokë.

Goli i Pavard mposhti konkurrencën e fortë të rrjetës së Quintero-s nga encja në ndeshjen e Kolumbisë ndaj Japonisë. Pavard bëhet evropiani i parë që fiton Golin e Turneut që prej krijimit më 2006.

 

Related posts

PAS FITORES NDAJ ANDORRËS/ Elseid Hysaj: Shpresojmë që me këtë triumfim, të jemi…

Delo.autor

E RRALLË/ Portieri 40-vjeçar tërhiqet pas 11 ndeshjeve në 13 sezone dhe 12 trofeve të fituar

Isa.Autor

MANCHESTER CITY-CARDIFF/ Guardiola synon fitoren për të marrë kreun e Premier (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment