Futboll Sport

Merr fund “telenovela” Rexhinaldo, sulmuesi firmos me klubin …

Merr fund “telenovela” Rexhinaldo. Sulmuesi nga Mozambiku ka firmosur para pak minutash me Kukësin e Armando Cungut.

Rexhinaldo do të regjistrohet nga drejtuesit verilindorë dhe do të jetë i gatshëm në turin e dytë të Chamionsit ndaj Karabakut të Ansi Agollit.

Rreth 6 mijë euro në muaj me gjithë bonuse do përfitojë sulmuesi nga kontrata njëvjeçare me Kukësin. Sulmuesi nga Mozambiku luan që prej dy vitesh në Shqipëri sezonin e parë me Luftëtarin e të dytin në radhët e Laçit. Me kurbinasit 28-vjeçari arriti kulmin e tij ku shënoi plot 18 gola në 31 takime, e 3 gola në 5 ndeshje në Kupën e Shqipërisë.

Related posts

Sadiku e nis nga stoli, Levante merr një pikë

Sadik.Autor

“BACË U KRY”/ Dardanët çojnë në vend amanetin e Fadil VOKRRIT në “vatrën” e tij

Isa.Autor

JUVENTUS-ROMA/ Kumbulla titullar përballë Ronaldos, të dyja skuadrat kërkojnë fitoren (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment