Futboll Gossip Sport

Ndeshja Rusi-Kroaci, këta janë dy tifozët specialë të zonës “Vip”

Pas një takimi mbi bashkëpunimin tregtar, ekonomik, kulturor dhe humanitar, kryeministri rus Dmitri Medvedev dhe presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç do të ndjekin nga stadiumi ndeshjen Rusi-Kroaci. Kryeministri rus Dmitri Medvedev dhe presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç

Kryeministri rus Dmitri Medvedev dhe presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç do të marrin pjesë në çerekfinalet e Kupës së Botës për të mbështetur ekipet e tyre kombëtare.

Para ndeshjes kreu i qeverisë ruse zhvilloi një takim me presidenten gjatë së cilit u diskutua bashkëpunimi tregtar, ekonomik, kulturor dhe humanitar, ndërsa mbrëmjen e sotme të dy do të qëndrojnë krah njëri-tjetrit në stadiumin e Soçit.

Rusia dhe Kroacia do të luajnë në Stadiumin Fisht për të mundur të gjitha statistikat e mëparëshme. Rusët kanë tejkaluar të gjitha pritshmëritë duke arritur në çerekfinale të turneut për herë të parë gjatë historisë së tyre. Ndërsa Kroacia do që të thyejë mitin e 1998, ku përfundoi e treta, duke mposhtur Holandën me rezultatin 2-1.

Related posts

DËSHTOI NË BOTËROR/ Bayern Munich bën një sondazh për mesfushorin e Napolit…

Isa.Autor

DUELI ME MILANIN/ Asnjë mungesë te INTERI, ja dy balotazhet zikaltër në derbi (FOTO)

Isa.Autor

UEFA ZBARKON NË VLORË/ Ja detyrat që lanë për licencimin e stadiumit

Delo.autor

Leave a Comment