Futboll Sport

Nebil Fekir bëhet çështje në Francë, presidenti i Lyon nuk e lëshon për asnjë çmim

Nebil Fekir po shndërrohet avash-avash në një çështje tek Lyon, me francezin që po vijon të kërkohet nga shumë klube Europiane, ku në listë tashmë është shtuar dhe Real Madrid.

25-vjeçari tashmë kampion Bote me Francën është prej kohësh i “shigjetuar” nga Liverpul, me anglezët që i vajtën shumë pranë transferimit të tij deri në momentin kur presidenti i klubit francez të deklaronte tërheqjen nga marrëveshja.

Është pikërisht numri një i Lyon Jean-Michel Aulas që ka ndërhyrë sërish për të sqaruar situatën. “Fekir nuk do të ikë nga klubi, madje do t’i rinovojmë kontratën shumë shpejt”, kanë qenë fjalët e presidentit për të mediat vendase.

Në gjithë këtë situatë enigma më e madhe mbetet dëshira e vetë lojtarit, që sipas miqve të tij të afërt dëshiron një aventurë të re, por duket se drejtuesit nuk janë dakort me këtë gjë.

Related posts

Plumba dhe racizëm, rrëfimi unik i talentit shqiptar në Greqi: Stërvitesha me barkun bosh, s’kisha para

Sadik.Autor

E BUJSHME/ ICARDI fiton çmimin PRESTIGJOZ, mposht treshen Dembele-Mariano-Sanches (VIDEO)

Isa.Autor

“NIKE” MBULON ME AR LIVERPOOL/ Kontrata më e shtrenjtë në Angli

bora.autor

Leave a Comment