Futboll Sport

Pak çaste përpara finales Francë-Kroaci, ja me kë është tifoz boksieri shqiptar

Në orën 17:00 Kroacia dhe Franca luajnë së bashku në finalen e Kupës së Botës. Kjo ndeshje do të ketë një vëmendje shumë të madhë në të gjithë botën. Boksieri shqiptar, Florian Marku, përveç pasionit të tij, duket se edhe futbollin e ka një pjesë të jetës.

Në një foto të postuar në rrjetet sociale, Marku tregon se në këtë ndeshje mbështet Kroacinë, ku shfaqet me disa tifoz kroat, të cilët janë bërë gati për të parë ndeshjen.

Kroacia luan për herë të parë në një finale Botërori, ndërsa Franca do të luajë finalen e tretë në 6 Botëroret e fundit, ku është fituese e vitit 1998-të.

Related posts

E PABESUESHME/ David Luiz zbulon sekretin e Sarrit: Na e thotë çdo ditë në stërvitje

Isa.Autor

SHËNOI DOPIETË PËR LA GALAXY/ Shikoni çfarë bën Ibrahimovic përballë portierit kundërshtar (VIDEO)

Delo.autor

E BUJSHME/ Nga David Silva tek Cavani, “L’Equipe” ndërton formacionin e yjeve me kosto zero

Delo.autor

Leave a Comment