Futboll Sport

Pikante në tribuna/ Presidenti i Francës “tërbohet” nga gëzimi, presidentja kroate i afrohet dhe…

Është mbyllur me fitoren e Francës finalja e Kampionatit Botëror, “Rusi 2018”. Kroatëve nuk u mjaftoi loja e bukur që bënë, duke e dominuar në aspektin e përqindjes së topit dhe krijimit të rasteve. Por ishin francezët ata që finalizuan 4 herë ndërsa kroatët vetëm 2 herë.

Edhe pse pa shumë shkëlqim në lojën e tyre, djemtë e Deshamp, u treguan vrastar në rastet e krijuar. Gjashtë gjuajtje në portë, 4 gola, më mirë s’ka ku shkonte për francezët.

Presidenti francez Emmanuel Macron eshte fotografuar teksa feston fitoren e Francës, ndërkohë që presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, e shikon e trishtuar.

Macron ne nje moment ka takuar presidenten kroate, që mbante veshur fanellen e ekipit të saj, pas fitores 4-2 të Francës në Moskë, e duket se dicka kane biseduar.

Related posts

Dy “blerjet” e reja të Manchester United, paketë me Alexis Sanchez

Q.Autor

Trajneri i Barcelonës reagon ndaj Ronaldos: Messi është lojtari më i mirë në histori

Q.Autor

Ndeshja me Izraelin shumë pranë, kombëtarja sjell “shqiponjat” në shtëpi

Isa.Autor

Leave a Comment