Futboll Sport

Rekordi i çmendur i Interit dhe Bayernit që mund të përfundojë në këtë Botëror

Interi nuk ka pasur shumë lojtarë në këtë Botëror, por dy prej tyre kanë arritur që të shkojnë deri në gjysmëfinale.

Ndërsa Bayern Muchen goditjen më të madhe e mori me eliminimin e Gjermanisë por edhe ata e kanë një lojtar që luan në gjysmëfinale. Lidhja e Interit me Bayernin në këtë mes është se që prej vitit 1982, të paktën një lojtar I këtyre skuadrave ka qenë në finale dhe ka luajtur minuta në finale.

Me eliminimin e Kroacisë, këtij rekordi të Interit do ti vinte fundi pasi të dy lojtarët luajnë me ballkanasit, Perisic dhe Brozovic.

Teksa lojtar i Bayernit i mbetur në garë është Tolisso. Në rast se në finale do të kemi Belgjikë-Angli atherë ky rekord do të ndalet për të dy klubet.

Related posts

NDIZET ATMOSFERA NË “SAN SIRO”/ Tifozët tre orë para në shkallët e stadiumit (FOTO)

Delo.autor

KRIZA NGA KORONAVIRUSI/ Ja çfarë kanë vendosur gjigantët e Premier për pagat e stafit dhe punëtorët!

Delo.autor

GJEST I MADH NGA KLUBI KOSOVAR/ Të ardhurat nga shitja e biletave shkojnë për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment