Futboll Seria A Sport

Sheikët në futbollin italian, Milani drejt gjetjes së blerësit të ri

Klubi i Milanit zyrtarisht është në shitje. Biznesmeni kinez Yonghong Li që mori përsipër administrimin dhe financimin e “Djallit” është i detyruar të heqë dorë nga drejtimi i Milanit sepse ende nuk ka shlyer borxhin prej 32 milionë € për të rritur kapitalin financiar të klubit.

Grupi amerikan i grumbullimi të fondeve “Elliot Fund” ka marrë deri më tani 99.7% të aksioneve të skuadrës për t’ia shitur klientit më serioz që do të menaxhojë 7-herë kampionët e Europës. Flitet se deri më tani një kandidat pretendent është princi saudit Al-Falasi, që ështrë në gjendje të blejë të gjitha aksionet e klubit italian duke vënë në bankë 415 milionë €.

Ndërkohë pronësia e Milanit do të vendoset me shumë gjasa javën e ardhshme dhe blerësi do të jetë ai që do të ofrojë më shumë kapital financiar.

Related posts

Tronditet Skënderbeu, KAS lë në fuqi vendimin e UEFA: 10 vjet jashtë Europës

Sadik.Autor

Realizoi dopjetën, ja çfarë thotë Rashica pas fitores ndaj Werder Bremen

Delo.autor

LeBron James dhe Paul George, dy objektivat e Lakers për sezonin e ri

Sadik.Autor

Leave a Comment