Futboll Sport

Roma kërkon sulmuesin e Milanit

Roma është fokusuar kah lojtari i Milanit, Suso, dhe ylli i Bordeauxit, Malcolm, për të cilin interesohen Interi dhe Evertoni.
Romakët priten t’i grumbullojnë 63 milionë euro plus 10 milionë bonuse me shitjen e Alisson Beckerit në Liverpool, transmeton Gazeta Express.

Caku i tyre kryesor ishte Domenico Berardi, por Sassuolo nuk e lëshon sulmuesin e saj pa 30 milionë euro.

Kështu që Suso është një kandidat i ri i drejtorit sportiv, Monchi.

Spanjolli ka qenë i lidhur edhe me Interin, Napolin dhe Chelsean në javët e fundit.

Një opsion tjetër për Romën është Malcolm, braziliani, i cili luan për Bordeaux dhe është në negociata me Evertonin.

Related posts

Ramirez te Interi? Mediet kineze mohojnë çdo gjë

Q.Autor

Skënderbeu me mungesë të rëndësishme, një “ish” nuk ia del ndaj Partizanit

Isa.Autor

INTER-RAPID WIENNA/ “Zikaltërit” nuk dinë të ndalen, shënon Politano

Delo.autor

Leave a Comment