Futboll Sport

Simulimet e Nejmar, fillon fushata “Luaj si një grua, jo si ai” (VIDEO)

Lojtari i Brazilit, Nejmar është kthyer në një nga figurat më të urryera të botës së futbollit. Kanë qenë simulimet e panumërta të tij të cilat kanë bërë që braziliani të filloj dhe të urrehet. Kanë qenë rrjetet sociale ato që kanë filluar të vënë në lojë 26-vjeçarin ku i kujton atij se si luhet futbolli.

Nëpërmjet fushatës “Luaj si një grua, jo si Nejmar”, ata i tregojnë brazilianit dhe botës se si luhet futbolli. Në një video ata tregojnë lojtaren e Barcelonës, Barbara Latorre e cila edhe pse u përplas nga dy kundërshtaret e saj në tokë, ajo u ngrit dhe vrapoi për çuar topin në rrjetë. Nëse një gjë të tillë do ta bënte dhe Nejmar, kurrsesi nuk do të kishte urrejtje ndaj tij.

{“videoid”:”1531058904606″,”type”:1,”ratio”:0.75}

Futboll femrash on Vidnews.

Related posts

PRAPASKENAT E BUJSHME/ Ja si e bindën Durmishajn të zgjidhte Greqinë

Delo.autor

PUBLIKOHET LISTA ME 16 EKIPET MË NË FORMË/ Manchester City, skuadra më e frikshme e Champions League

Delo.autor

TIRANA MERR LAJMIN TRONDITËS/ FIFA iu bllokon merkaton “bardhebluve” për një borxh të frikshëm

Delo.autor

Leave a Comment