Futboll Seria A Sport

Talenti i Juventusit për Ronaldon: U befasova që ma dinte emrin

Talenti i Juventusit, Rodrigo Bentakur ka bërë një parqtije të shkëlqyer në Kupën e Botës. Ndërkohë ai ka treguar një episod shumë të bukur që i kishte nodhur para ndeshjes Uruguaji-Portugali që u fituar nga amerikano latinët.

Ai u shpreh për “Tyc Sports” se: “Kam shkuar me të të bëja kontrollin anti-doping. Kur ka ardhur të më përshëndesë, më ka thirrur në emër dhe u befasova që e dinte. Kishte zëra për një transferim të tijin, por nuk i bëra asnjë pyetje në lidhje me Juventus.

“Kemi folur dhe më është dukur një njeri shumë i mirë. Me ardhjen e tij më kanë ndryshuar vendin në dhomat e zhveshjes, por jam i gëzuar që Juventus e ka blerë. E kam patur si kundërshtar dhe është një lojtar i jashtëzakonshëm. E ka treguar gjatë gjithë karrierës së tij”- ishte fjala e plotë e Bentakur.

Related posts

FOTOLAJM/ Tirana luan për mbijetesën, në tribuna e ndjekin 2 kampionët e “Demave”

Delo.autor

SHERRI TER STEGEN-NEUER/ Reagon Presidenti i Bayern: Iu tregoj portierin më të mirë në botë

Delo.autor

REAL MADRIDI DYFISHON SHIFRAT/ Llorente shënon një super gol (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment