ATALANTA “POKER” NDAJ FORSINONES/ Berisha “ngroh” stolin, ndërsa Gjimshiti tituall

Atalanta e nisi me një fitore të pastër këtë sezon në Seria A. Në shtëpi përballë Frosinones, me Gjimshitin titullar, ekipi i Gasperinit fitoi pastër në shifrat 4-0. Golat u shënuan nga Gomez, në të 14-tën, dhe më pas në pjesën e dytë, Hateboer dhe Pasaliç, shënuan emrin e tyre në golashënuesit e ndeshjes, para se Gomez të shënonte edhe të dytin personal në minutën e 92-të.

Gjimshiti luajti për 90 minuta, ndërkohë që Berisha ishte në stol. Tek Atalanta ia kanë bërë me dije së titullar do të jetë portieri Golini, i ardhur nga Aston Vila, dhe ky nuk është një lajm aspak i mirë për portierin e kombëtares shqiptare.