Futboll Seria A Sport

BONUCCI SHOKON tifozët e MILANIT: Ja pse u ktheva tek JUVENTUSI

Ish-portieri i Milanit, Christian Abbiati, ka bërë të ditur se Bonucci u largua për shkak se premtimet që i ishin dhënë para transferimet nuk ishin mbajtur nga kuqezinjtë. Abbiati kishte qenë menaxher i skuadrës së Milanit sezonin e kaluar. Por, ai tani ka dhënë dorëheqje nga pozita pas largimit të presidentit Yonghonh Li.

Gjendja ishte pak konfuze. Të gjithë shtireshin sikus gjithçka po shkonte perfekt, por nuk ishte ashtu. Nuk jam i habitur që gjithçka përfundoi kështu. Unë gjithmonë jam konsultuar me Gattuson. Ajo që e ka bërë ai është e mrekullueshme, ai i motivoi lojtarët dhe hyri brenda mendjes së tyre”, ka thënë Abbiati.

“Higuain? Jam i habitur që Juventusi e bëri këtë marrëveshje, ai është golashënuesi të cilin po e kërkonte Milani. Bonucci? Atij i ishin dhënë premtime që nuk i ka mbajtur Milani, por të paktën ai e ndihmoi Romagnolin të përmirësohet. Puna gjithmonë shpërblehet, pa dyshim”.

Related posts

SERIE A Interi në hall, Icardi dhe Perisic në dyshim për Genoan

Q.Autor

Xhiro rikthehet në Itali, por basti izraelit është fituar

Sadik.Autor

BARAZON MILAN/ Suso shënon në vendlindje (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment