Futboll Sport

BRAZILI I “RI”/ Trajneri Tite grumbullon 11 emra të rinj në kombëtare

Pas dështimit të fitores në Kupën e Botës në Rusi, me favoret e parashikimit, Brazili e rifillon me Tite, por me disa revolucione taktike në program, ndërsa lista e të ftuarve për miqësoret e shtatorit kundër SHBA dhe El Salvadorit flet qartë.

Jashtë eksperimenteve që janë bërë në këtë rast, trajneri i “Selecao” nuk ka dy shtylla, si Miranda dhe Marcelo. Ekzistojnë njëmbëdhjetë emra të rinj, krahasuar me ata që janë thirrur për Kupën e Botës në Rusi. Kjo është lista e plotë:

PORTIERE: Alisson (Liverpool), Neto (Valencia), Hugo (Flamengo)
MBROJTES: Alex Sandro (Juve), Felipe (Porto), Filipe Luis (Atletico M.), Thiago Silva dhe Marquinhos (Psg), Fabinho (Liverpool), Fagner (Corinthians), Dedé (Cruzeiro)
MESFUSHORE: Arthur (Barcelona), Casemiro (Real Madrid), Fred dhe Pereira (Manchester Utd), Coutinho (Barcelona), Renato Augusto (Beijing Guoan), Paquetá (Flamengo)
SULMUES: D.Costa (Juve), Neymar (PSG), Firmino (Liverpool), Everton (Gremio), Pedro (Fluminense), Willian (Chelsea)

Related posts

Milan kthehet në origjinë/ Ikin Mirabelli dhe Fassone, vijnë Leonardo dhe Braida…

Isa.Autor

Jo vetëm Guri surprizë, Panucci risi tjetër në sulmin kuqezi

Sadik.Autor

Sulejman STAROVA “skanon” Tiranën: Të ndërrojnë objektiv, të luftojnë për të mos rënë nga KATEGORIA

Isa.Autor

Leave a Comment