Futboll Premier League Sport

“REVOLUCION” TEK CHELSEA/ Sarri fillon ndryshimet që nga kuzhina

Duhej të ishte një revolucion dhe ashtu ka ndodhur. Të paktën… në tavolinë. Transferimi i Sarri-t te Chelsea duhej të largonte renë negative të krijuar gjatë sezonit të fundit të Antonio Conte-s, i cili ka qenë protagonist i disa mosmarrëveshjeve me lojtarët.

Për të parë një ndryshim në fushë do të duhet akoma edhe pak kohë, duke parë se filozofia e Sarri-t nuk mund të mësohet brenda një dite. Kështu, sipas “Telegrapgh”, duke se trajneri i “Bluve” ka ndërmend të bëjë shumë ndryshime… në kuzhinë.

Me pak fjallë, Sarri do të largojë të gjithë ndalimet gastronomike të vendosura nga Antonio Conte. Ish-trajneri i Juventu-s, në fakt, kishte hequr nga pijet me gaz, ketchup dhe Broën Sauce-ën e famshme të kuzhinës angleze, por që ishte pak si shumë e sheqerosur për shijet e tij dhe për një dietë të balancuar.

Mes të tjerash mungonin edhe karbohidratet: domethënë, s’kishte pica. Një situatë kjo që ka ndryshuar me ardhjen e ish-trajnerit të Napoli-t, objektivi i të cilit është që lojtarët të jenë të lumtur edhe jashtë fushës së lojës.

Related posts

TRIUMFOJNË ME PËRMBYSJE/ Vajzat e Italisë e nisin mbarë Botërorin

Delo.autor

NAPOLI I PATHYESHËM NË SHTËPI/ Hysaj fiton “DERBIN” me Strakoshën (VIDEO)

bora.autor

ARRITI SUKSENIN E TIJ TË PARË SI PROFESIONIST/ Michael Malushi, ëndrra e djaloshit shqiptar nga Kolonja në futbollin amerikan

Delo.autor

Leave a Comment