Futboll Seria A Sport

De Laurentis kundër tifozëve të Napoli: Duan investime, pastaj blejnë fanella false…

Ndarja mes Aurelio De Laurentiis dhe tifozëve të Napoli rrezikon të bëhet shumë e madhe, pas deklaratës së fundit të presidentit për radio “Kiss Kiss Napoli”

“Tifozët kërkojnë përforcime? Duan që unë të investojë para të tjera? Ashtu si ata më kontestojnë mua edhe unë i kontestoj ata. Disa prej tyre janë të droguar ose të çmendur. Duan të unë të shpenzoj për Napoli, kurse ata vetë blejnë fanella false nga 5 euro dhe nuk investojnë as 60 euro për të pasur një bluzë origjinale të Napoli,” – tha De Laurentiis.

Më pas i shtoi: “Merkato është e çmendur. Nëse Belotti vlen 70 milionë euro dhe ka bërë 10 gola në kampionatin e kaluar, më vjen mirë sepse do të thotë që Inglese që ka bërë 11 gola do të shitet 80 milionë euro.”

Related posts

Juventus hedh pas krahëve humbjen kundër Realit, dhe rikthen vëmëndjen ndaj Beneventos në kampionat

Sadik.Autor

Rroca mbyll sezonin, mesfushori i Luftëtarit gati për aventurën europiane?

Sadik.Autor

REVOLUCION TEK JUVENTUS/ Komunikim me sy, Pirlo dhe Ronaldo arrijnë “paktin”

Delo.autor

Leave a Comment