Futboll Seria A Sport

U BLE ME SHUMË BUJË/ Bakayoko: Faleminderit MILAN që BESOVE tek unë…

Tiemoue Bakayoko ka falënderuar Milan që ka besuar tek ai pasi finalizoi transferimin nga Chelsea.

Bakayoko është larguar nga Chelsea pas vetëm një sezoni për t’iu bashkuar Milanit në formë huazimi me opsion blerje në fund të sezonit, dhe mesfushori foli për dëshirën e tij për t’ia shpërblyer Kuqezinjve për mbështetjen e tyre.

“Milan, faleminderit që besove tek unë dhe për gjithë mbështetjen tënde… Jemi gati të nisim sezonin e ri!” shkruan ai në Instagram. Ai gjithashtu ka disa fjalë për viktimat e tragjedisë së urës së shembur në Genoa, që ka vrarë të paktën 37 persona.

“Lutjet e mua shkojnë për viktimat dhe familjet e prekura nga kjo tragjedi fatkeqe,” shprehet francezi.

Related posts

ZYRTARE/ Ka luajtur me Lazion dhe Torinon në Serie A, klubi shqiptar prezanton goditjen e bujshme

Delo.autor

E BUJSHME NGA SPANJA/ Sulmuesi Dembele kërkon largimin, nis negociatat me dy klubet…

Delo.autor

SFIDA E RE E GUARDIOLËS/ Trajneri spanjoll kërkon të thyejë rekordin historik të “mentorit” të tij, Johan Cruyff

Delo.autor

Leave a Comment