Drita “shuhet” në shtëpi/ Përfundon ëndrra europiane për kampionët e Kosovës

Drita është eleminuar nga Europa League. Takimi i sotëm i luajtur në shtëpi përballë Dudelange nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1. Vendasit e nisën shumë mirë takimin, ku në minutën e 26-të kanë kaluar në avantazh, mirëpo sapo ka filluar pjesa e dytë për pak sekonda kanë pësuar gol dhe nuk kanë mundur të reagojnë gjatë gjithë fraksionit të dytë.

Ashtu sikurse në Champions League edhe në Europa League Drita i jep fund “ëndrrës” europiane dhe tashmë do të fokusohet te sezoni i ri futbollistik, ku pak ditë më parë ka mësuar edhe kundërshtarët në kampionat dhe do të nis misionin për të mbrojtur titullin.