Futboll Seria A Sport

E FUNDIT/ MILANI mbyll merkaton me një LARGIM dhe një SUPER BLERJE

Milan ka qenë shumë aktiv në merkaton e verës. Pasi mori nga Juventus Gonzalo Higuain dhe Mattia Caldara dhe dërgoi Leonardo Bonucci te bardhezinjtë, drejtori i ri Leonardo, ka marrë Timothy Bakayoko nga Chelsea.

Marrëveshja për mesfushorin është arrirë dhe do të zyrtarizohet nesër paradite kur ai të udhëtojë për në Milano.

Ndërkohë, njëri vjen dhe tjetri ikën!

Maldini dhe Leonardo kanë takuar personalisht Luca Antonelli dhe i kanë dhënë leje atij të largohet nëse nuk është i lumtur te Milan. Për mbrojtësin e majtë janë të interesuara skuadrat e Genoa dhe Empoli.

 

Related posts

LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja West Brom-Manchester United. Rezultati 1-1

Delo.autor

LIVE/ Derbi i Anglisë: Mbyllet ndeshja Manchester City-Manchester United. Rezultati 0-2

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Roma gjen sulmuesin e së ardhmes, firmos deri në… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment