Futboll Seria A Sport

E FUNDIT/ ROMA-INTER: Kryhet shkëmbimi i bujshëm në kampionatin italian

Interi prej ditën është në kërmim të Luka Modriç nga Real Madrid, por që mesa duket kroati i ka thënë “Jo” zikaltërve. Megjithatë, sikurse raportojnë mediat italiane, Roma dhe Interi mund të bëjnë një shkëmbim të bujshëm. Bëhet fjalë për Joao Marion dhe mund të transferohet në Spanjë te Sevilja, ndërsa në Romë do të vijë N’Zonzi, i cili është nën “radarët” e verdhekuqve.

Mbetet për të t’u parë në të ardhmen mënyra se si do të shkojë “operacion”, pasi 18 herë kampionët e Italisë kanë hequr dorë për ta mbajtur portugezin në skuadër dhe në këtë rast janë duke i dhënë një “dorë” Romës.

 

Related posts

“NE JEMI NGJITUR NGA KATEGORIA E PARË”/ Trajneri Dovedan i qartë: Nuk kërkoj kryesimin sepse…

Delo.autor

ÇFARË GJESTI/ “Pleshti” paguan shumën e pabesueshme për lirimin e Ronaldinhos nga burgu!

Delo.autor

Carlo Ancelotti i hapur për Kombëtaren: S’është hipotezë e largët

Q.Autor

Leave a Comment