Futboll La Liga Sport

E FUNDIT/ Shtyhet për NESËR takimi PEREZ-MODRIC, INTERI ende SHPRESON

Të paktën edhe 24 orë pritje për Interin. Do të jetë e premtja dita vendimtare për të ardhmen e Luka Modricit. Pikërisht më 10 gusht do të zhvillohet edhe takimi i shumëpritur mes presidentit të Realit të Madridit dhe mesfushorit kroat, i cili do të kërkojë largimin nga skuadra ku fitoi tre Champions radhazi (katër në total), për të nisur një epokë të re në karrierën e tij, pikërisht tek Interi në Serinë A.

Reali vazhdon të rezistojë dhe është gatu t’i ofrojë një pagë 12 milionë euro në sezon, por Modric tashmë nuk dëshiron të bëjë prapakthehu.

Gjithçka do të vendoset në këtë takim kokë më kokë, president-lojtar. Perez u shfaq i prerë pak ditë më parë kur u shpreh: “E vetmja mundësi që Modric të braktisë Realin është që dikush të paguajë 750 milionë euro). Edhe zëvendëspresidenti Sanzhez ia ka bërë të qartë mesfushorit se klubi nuk ka plan të privohet nga shërbimet e tij. Por Modric këmbëngul që të largohet, pasi Interi i ofron kontratë katërvjeçare me 10 milionë euro në sezon dhe më pas mbylljen e karrierës në Kinë me një tjetër kontratë “faraonike”. Te premten do t’u jepet fund të gjitha spekulimeve.

Related posts

I JASHTËZAKONSHËM/ Modric mposht portierin kundërshtar me një “PERLË”(VIDEO)

Delo.autor

SULM I FRIKSHËM/ Interi pa frena, piketon yllin e Manchester Cityt edhe nëse nuk ikën Lautaro

Delo.autor

SIMEONE DREJT LARGIMIT/ Gati rokadave e stolave në Europë, ja kandidati i parë

Delo.autor

Leave a Comment