Futboll Seria A Sport

“MË DHËMB PULPA!” Ja momenti kur Musacchio braktis “San Siron” pas polemikave (VIDEO)

Bëri shumë bujë episodi i dëmtimit të Simon Kjaer dhe momentit të hezitimit nga Musaçhio për t’u aktivizuar, teksa fillimisht “Sky Sport” tha se argjentinasi po vonohej për të dalë në nxehje dhe i kërkoi trajnerit që të mos e fuste pasi pulpa i dhimbte… Vendin e danezit Kjaer e mori i riu Gabbia, teksa Musaçhio në pjesën e dytë nuk doli nga dhomat e zhveshjes.

Pioli konfirmoi se ka një shqetësim muskulor që e ndjeu në nxehjen përpara ndeshjes por edhe nënvizoi se “asnjë nuk është i kënaqur kur luan por këtu jemi grup”. E vërteta, sipas Milanit, është se Musaçhio nuk ndihej mirë fizikisht dhe nuk donte të rrezikonte.

Madje, në fund të ndeshjes, në një video duket qartë që ai i drejtohet gazetarit duke i thënë dhe shoqëruar me mimikë fytyre se pulpa i dhemb..

Related posts

PAS FITORES NDAJ BURNLEYT/ Klopp: Kemi bërë lojën tonë, askush nuk na…

Delo.autor

“VENDI I PESTË NUK ËSHTË SHUMË LARG”/ Mourinho: E merituam fitoren, por…

Delo.autor

CHELSEA-ENITRACHT FRANKFURT/ Jovic shënon suprizën në Londër, ja goli i barazimit (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment