Futboll Seria A Sport

E KËRKUAN TË GJITHË/ INTERI ka gati kontratën e re për kroatin “MARATONOMAK”

Interi është duke e përgatitur kontratën e re për mesfushorin kroat, Marcelo Brozovicin. Mesfushori iu bashkua Interit në vitin 2015 nga Dinamo Zagrebi për 5 milionë euro. QË nga atëherë ai i ka bërë 100 paraqitje dhe ka shënuar 17 gola.

AI ishte njëri nga lojtarët kyç të Kombëtares së Kroacisë, në Kupën e Botës, ku arritën deri në finale për herë të parë në histori të vendit, pastaj duke u mposhtur nga Franca me rezultatin 4-2.

Kontrata e tanishme e lojtarit përfundon në vitin 2021, dhe pasi të arrihet marrëveshja e kontratës së re, ai do të ketë një klauzolë në vlerë të 50 milionë eurove.

Për 25-vjeçarin interesim të madh ka shprehur klubi londinez, Chelsea, mirëpo si duket Brozovici do të mbetet edhe për një kohë të gjatë në Milano.

Related posts

“NUK JAM I KËNAQUR ME MESFUSHËN”/ Flet trajneri Dovedan: Ja çfarë më tha presidenti pas fitores

Delo.autor

Valentina “pushton” Instagramin/ “TËRBON NDJEKËSIT” me setin e ri fotografik (FOTO)

Isa.Autor

ÇFARË PO NDODH/ Infantino në kundërsulm për SKANDALIN: E prisja nga…

Isa.Autor

Leave a Comment