Futboll Seria A Sport

E VËRTETA/ Ja pse stadiumi i Chievos kishte VENDE BOSH në debutimin e RONALDOS

Nuk ishte debutimi i pritur i Cristiano Ronaldo-s në Serie A. Jo vetëm që blerja 117 milionë euro e Juve-s nuk arriti të shënonte gol në fitoren 3-2 ndaj Chievo-s, por siç dukej edhe gjatë transmetimit televiziv, kishte një boshllëk të madh në stadiumin Bentegodi.

2.700 nga 38.000 vende kanë mbetur të boshatisur. Prefektura dhe komuniteti e kanë lënë bosh një pjesë të stadiumit me pretendimin për të siguruar rregull dhe sigurinë e tifozëve.

Prapaskena: Ultasit e rivalëve të Chievo-s, Hellas Verona (Serie B), kanë bërë një kërkesë që të mos u jepet asnjë vend i tribunës së tyre drejt tifozëve të Juves.

Si justifikim, ata kanë dhënë një histori të vjetër të sezonit 1984/85. Edhe në fushën e lojës, Ronaldo nuk pati një ndeshje të mirë, duke mos gjetur golin e shumëkërkuar.

Related posts

FORMULA 1/ Piloti Hamilton triumfon në Baherin, mposht Verstappen pas një dueli të madh

Delo.autor

BEFASON COURTUA: “Franca antifutboll, më mirë të na mundte Brazili”

Isa.Autor

TIKI-TAKA NË ZI/ Andres Iniesta “pishtari” i fundit që fiket në futbollin Botëror

Isa.Autor

Leave a Comment