Formula 1 Sport

BËM BABA TË TË NGJAJË/ Mick Schumacher triumfon në Silverstone, suksesi i dytë sezonal

Piloti i ri gjerman Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, ka korrur sot suksesin e dytë sezonal në garat e Euro Formula 1, këtë herë në pistën britanike te Silverstone. Me makinën italiane Prema, ai korri suksesin në garën e dytë nga dy të tilla që u zhvilluan sot në pistën e famshme britanike (nesër gara e tretë).

Mick e nisi garën nga vija e parë dhe mori menjëherë komandën e sas pasi parakaloi Scherer, që ishte në “pole”, duke u shkëputur dhe arriti një fitore të lehtë. Ky është triumfi i dytë në dy fundjava radhazi për Schumacher, që në garën e parë (u nis nga vendi i gjashtë) u tërhoq për shkak të dmtimit të gomës.

Related posts

KËRKOHET NGA SHUMË KLUBE/ Ishte lider i Milanit këtë sezon, PSG gati 40 milionë euro për të!

Delo.autor

Në Angli janë të shokuar me SKANDALIN e Superligës Europiane: Fundi i lojës sonë!

Isa.Autor

ARGËTIM FALAS PAS ÇDO FITOREJE/ Një klub striptize sponsor i skuadrës shqiptare

Delo.autor

Leave a Comment