Formula 1 Sport

BËM BABA TË TË NGJAJË/ Mick Schumacher triumfon në Silverstone, suksesi i dytë sezonal

Piloti i ri gjerman Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, ka korrur sot suksesin e dytë sezonal në garat e Euro Formula 1, këtë herë në pistën britanike te Silverstone. Me makinën italiane Prema, ai korri suksesin në garën e dytë nga dy të tilla që u zhvilluan sot në pistën e famshme britanike (nesër gara e tretë).

Mick e nisi garën nga vija e parë dhe mori menjëherë komandën e sas pasi parakaloi Scherer, që ishte në “pole”, duke u shkëputur dhe arriti një fitore të lehtë. Ky është triumfi i dytë në dy fundjava radhazi për Schumacher, që në garën e parë (u nis nga vendi i gjashtë) u tërhoq për shkak të dmtimit të gomës.

Related posts

LA LIGA/ Më shumë se një lojtar, ja koreografia e stadiumit për lamtumirën e Iniestës (video)

Sadik.Autor

 NUK PO BIND/ “Quhem Mesut Ozil dhe nuk jam një futbollist i mbaruar”

Isa.Autor

TËRBOHET MODELJA/ Izabel Goulart: Me Trapp bënim SEKS si nëpër FILMA

Isa.Autor

Leave a Comment